CÍMLAP

A CÉGRŐLLAPJAINKHIRDETÉSHAM-bazárMIEGYMÁS

 CÍMLAP




Aranyos a Siófoki Rádióklub

Kiállítás megnyitóval és elismerések átadásával ünnepelte megalapításának 50 éves jubileumát a Siófoki Rádióklub '17. október 9-én, a siófoki Kálmán Imre Kulturális Központban. A rendezvényen a Reményi István Rádióamatőr Alapítvány ösztöndíjakat adott át a kiemelkedő tanulmányi eredményt elérő és az amatőr rádiózásban a morze és rádióforgalmazás területén is szépen teljesítő általános iskolás gyermekeknek. (Lásd fentebb! - A szerk.)

Az elismerések átadása után megnyitották az
"50 éves a Siófoki Rádióamatőr sport" című kiállítást. Az ünnepségen életműdíjat vehetett át Horváth Imre (HA3HE) rádiótávírász, a Siófoki Rádióklub alapító tagja. A Siófoki Önkormányzati Hivatal nevében Potocskáné Kőrösi Anita adott át elismerő oklevelet a klubnak az 50. évforduló alkalmából.

Íme, a rádióklub története, dióhéjban: 1967. október 20-án négy alapító tag,
Turjányi József, Frankó Zsuzsanna, Horváth Imre és Lovász Rózsa írta alá azt az alapítólevelet, amellyel életre keltették Siófok városában a rádióamatőr tevékenységet. Ezen a napon szólalt meg először hívójelük az éterben. Turjányi József (HA3GJ) vezetésével létrejött a Siófoki Rádióklub (HA3KGJ), melynek egyik fő tevékenysége a gyorstávírász versenyzés lett. Különösen kitűnt a klub az utánpótlás nevelés területén, egyre többen kedvelték meg ezt az rádióamatőr sporttevékenységet, köztük egyre több hölgy is. 1987. március 9-én, a nemzetközi nőnapon, mintegy 30 női rádiótávírász úgy döntött, hogy megalapítják az ország első, mindmáig egyetlen női rádióamatőr klubját.

Siófokon rendezték meg 1992-ben a rádiós tájékozódási futó világbajnokságot, majd 1995-ben az első nagysebességű távírász világbajnokságot. A klub 2007-ben felépítette Ságvári versenyállomását. A hobbi később szakmává nőtte ki magát Siófokon, ahol katasztrófa készenléti feladatokat is elláttak, Balatoni Rádiós Mentőközpontot üzemeltettek, megalapították az Országos Katasztrófa-megelőző Alapítványt. Az emlékezetes sikereik közt tartják számon, hogy sikerült kapcsolatot létesíteniük Simonyi Károly űrturistával, valamint, hogy figyelemmel kísérték a MaSat-1, az első magyar műhold jeleit is. 2010-ben létrehozták a
Siófoki Rádióamatőr Akadémiát, melynek célja a rádióamatőr utánpótlás nevelése, a legjobbak versenyeztetése, és a tagok rádióamatőr vizsgákra való felkészítése.
("Siófoki Hírek" nyomán)

 A Reményi-alapítvány alapítójának kalandos élettörténete:



©RADIOWORLDmedia  webmaster@radiovilag.hu