CÍMLAP  A CÉGRŐLLAPJAINKHIRDETÉSHAM-bazárMIEGYMÁS  CÍMLAP


75 éves a Magyar Rádióamatőr Szövetség

Szép volt,  jó volt,  de rövid volt ...                      ... lesz  jövőre  is!

BURABU 2003
(2003. június 13–15.)
sa
– A X. Budapestidióamatőr Bugi fotoalbuma –
(Több képnél az egér rávezetésével előhívható alsó képpel! Tessék megkeresni!)

Marabu, a BURABU madara

  [marabu]

 

Tóth Mihály úr, Csepel polgármestere nyitotta meg a rendezvényt, majd a X. BURABU alkalmából átadta a MRASZ Budapesti Szövetségének dísz-serlegét az eddigi találkozók legaktívabb rendezőinek.                               Csurgay Árpád akadémikus, a csepeli rádióklub névadójának fia, USA-ból küldött köszöntő levelét Dr. Csurgay Edit, a névadó unokája olvasta fel.

 

Köszönjük, urak!              Matuska András (HA5BSC), Hortobágyi György (HA5AB) és Borhy József (HG5UB) 1994 óta minden BURABU-rendezésben önzetlenül közreműködött.                  Alsó képünkön HA5BSC klubelnök veszi át serlegét.

Kujbus József (YO5AT) Szatmárnémetiből (Románia) két készülékét mutatta be a BURABU 2003 Konstruktőri kiállításán és versenyén.           A TS9D elnevezésű 9-sávos SSB/CW adó-vevője I. helyezést ért el a »Rádióamatőr adás- és vételtechnikai eszközök« kategóriában. (Fotóinkon a rádió előlapja és felül-/alulnézeti képe látható. A készülék leírását a »Rádiótechnika« 2004-es évkönyve hozza!)           Az 1,5...49 MHz-ig működő, digitális frekvenciamérős Antennaanalizátora (jobb oldali képünkön) II. helyezést ért el a »Műszerek« kategóriában.  Jóska OM, gratulálunk a kiváló szerepléshez!RFTrio

Kattintson az RF Trio honlapjához!

Kattintson a NAGYOBB képhez!

Gondos Csaba (HA5BMU) – képünkön jobb oldalt – a »Műszerek« kategóriában I. helyezést ért el RF Trio elnevezésű komplex műszerével. Csaba OM, gratulálunk a kíváló készülékhez!

 

Az RF Trio egy igen nagy tudású és emellett kellemesen egyszerű felépítésű műszer, köszönhetően az alkalmazott korszerű elveknek és félvezetőeszközöknek (3 db PIC, 1 db DDS IC stb.). A felső képen egy 10,7 MHz-es kristályszűrő átvitel-mérését láthatjuk, alsó képünk a műszer belső felépítését mutatja. Érdemes rákattintani a fotóra, hogy egy nagyméretű fényképen tanulmányozhassuk a készülék 3, önállóan is funkcionáló részegységét. A műszer tervezésénél fontos szempont volt, hogy a digitális vezérlő egység tudja kezelni a különböző utánépítések esetén az egyedi analóg részegységeket.         A Frekvenciamérő DC...30 MHz-es alapbemenettel és igény szerinti előosztókkal mér, 10 digites kijelzéssel.         A Sweep-generátor kimeneti jele DDS-vezérléssel 100 kHz...60 MHz-ig állítható, legkisebb löket 200 Hz/képernyő! A mért értékeket LCD-n olvashatjuk le, így megjelenítőnek kis méretű (képernyőjű) szkóp is használható.         A Szintmérő 100 kHz...500 MHz-ig 1 dB-en belül 80 dB dinamikát mér, egyidejűleg dB-, W- és V-kijelzéssel.


»Korzika« rádió


TX: 4-tranzisztoros. xtal-vezérelt,
PA 2T950A, RFki=3 W vagy 8 W,
ha UT=6 V, ill. 12 V.
RX: szinkrodin, NE612 + LM386,
0,4 µV-nál jól hallható távíróvétel.

HA7WEN Levente OM és HA7WEK Csaba OM (takarásban) benevezik a konstruktőr versenybe és kiállításra a korzikai nyaralásukra készített 14 MHz-es rádiójukat, melyet egy TBK típusú katonai tábori telefonkészülék házába telepítettek. A vérbeli QRP-riggel szép QSO-kat létesítettek Bastia kikötőjétől 40 km-re délre levő QTH-jukról, amiről a standon bemutatott log-kivonat is tanúskodott.

A mindig nagyon népszerű military standon – a katonai híradóeszközök kiállításán – idén a vezetékes technika dominált.           Azért egy jó, öreg R–10-et (jobb oldali képen) is sikerült lencsevégre kapni...

»Kicsit futok...,  kicsit mérek...,  csoportképre odaérek!«                                      A gyerekek rókavadászatán Magyar Balázs (HA5KY), a Puskás technikum diákja (a csoportképen kupával) idén is részt vett, – persze mint OB-helyezett, Ő már igazi, öreg róka(vadász).

A BURABU-börze minden évben nagy sikerű.              HA8DZ Dezső OM standja sok finomságtól roskadozott...                ...sokan nem fértek el a fedett börzeterületen és saját fedél alól kínálták portékáikat.

 

 

HG5CV Sándor OM sok könyvet és elektroncsövet hozott a börzére...              ...no meg még valamit, ami fotósunknak is gyerekkori álma lehetett egykoron, – le is kapta egy közelivel!

 

 

Zsákmányára támaszkodva nem Széchenyi Zsigmond Afrika-vadászt, hanem Pálinkás szerkesztő urat (Rádióvilág Kiadó) láthatjuk képünkön.              Hogy mi is az a valami?              Az alsó képünkön látható SA-75 Dvina – NATO-kódja SA-2 (Guideline) SAM – szovjet légelhárító rendszer V-750 típusú rakétája második fokozatának folyékony üzemanyagú hajtóműve.


©RADIOWORLDmedia   webmaster@radiovilag.hu